Ota yhteyttä

Juhani Sjöman
Juhani
Sjöman

Toimitusjohtaja
puh. +358 50 336 9114

 
juhani.sjoman@fm-haus.fi
Erge Reinvald
Erge
Reinvald

Avainasiakaspäällikkö
puh. +358 44 752 5478

 
erge.reinvald@fm-haus.fi
Tenho Räisänen
Tenho
Räisänen

Avainasiakaspäällikkö
puh. +358 44 737 6892

 
tenho.raisanen@fm-haus.fi
FM-HAUS OY
JOKIOINEN

Pellilänkolmiontie 8
31600 JOKIOINEN

FM-HAUS OY
HELSINKI

Kampinkuja 2
00100 Helsinki

Tavarantoimitukset ja
tavaroiden vastaanotto

Pellilänkolmiontie 8
31600 Jokioinen

PIHATIIMI
Samu 044 728 7724
Tuomas 044 706 0086

Projektit

Toni Sjöman
Toni
Sjöman

Tekninenpäällikkö
puh. +358 50 339 8924

 
toni.sjoman@fm-haus.fi
Timo Rupponen
Miro
Räisälä

Laatupäällikkö
puh. +358 44 769 0702

 
miro.raisala@fm-haus.fi
Marko Kanerva
Marko
Kanerva

Talotekniikkapäällikkö
puh. +358 44 755 8720

 
marko.kanerva@fm-haus.fi
Timo Rupponen
Timo
Rupponen

Projektipäällikkö
puh. +358 44 764 0434

 
timo.rupponen@fm-haus.fi
Jere Kinnunen
Jere
Kinnunen

Projektipäällikkö
puh. +358 44 497 2115

 
jere.kinnunen@fm-haus.fi
Juuso Rupponen
Juuso
Rupponen

Suunnittelukoordinaattori
puh. +358 44 737 2850

 
juuso.rupponen@fm-haus.fi

Asennus ja työmaat

Markus Harju
Markus
Harju

Asennuspäällikkö
puh. +358 44 720 8833

 
markus.harju@fm-haus.fi
Miikka Mutkala
Miikka
Mutkala

Työmaainsinööri
puh. +358 43 824 0265

 
miikka.mutkala@fm-haus.fi
Juha Leppälä
Juha
Leppälä

Vastaava työnjohtaja
puh. +358 44 333 2564

 
juha.leppala@fm-haus.fi
Esa Säteri
Esa
Säteri

Asennustyönjohtaja
puh. +358 44 774 6767

 
esa.sateri@fm-haus.fi

Tuotanto & Hankinnat

Tuomo Itäpalo
Tuomo
Itäpalo

Tehdaspäällikkö
puh. +358 44 710 9338

 
tuomo.itapalo@fm-haus.fi
Petteri Mero
Petteri
Mero

Hankinnat
puh. +358 50 330 2407

 
petteri.mero@fm-haus.fi
Jyri Järvenpää
Jyri
Järvenpää

Ostaja / projektihankinnat
puh. +358 44 744 6437

 
jyri.jarvenpaa@fm-haus.fi

Toimisto

Henna Sjöman
Henna
Sjöman

Henkilöstö- ja markkinointipäällikkö
puh. +358 50 373 7371

 
henna.sjoman@fm-haus.fi
Kalle Lahtinen
Kalle
Lahtinen

First Impression Manager
puh. +358 44 710 9541

 
kalle.lahtinen@fm-haus.fi
Heidi Heikkila
Heidi
Heikkilä

Toimistokoordinaattori
puh. +358 50 349 0679

 

heidi.heikkila@fm-haus.fi

Yhteystiedot

VAIHDE
Puh. +358 3 424 9100
myynti@fm-haus.fi

RESKONTRA
Tili-Häme Oy
Wahreninkatu 11
30100 Forssa
Puhelin (03) 422 5050

Laskutustiedot

OVT-tunnukset e-laskujen vastaanottoa varten

FM-Haus Oy
Y-tunnus 1740278-6
003717402786
Välittäjä: Ropo Capital
Välittäjän tunnus: 003714377140

Mikäli teillä ei ole mahdollisuutta lähettää verkkolaskuja,
pyydämme toimittamaan paperiset ostolaskut:

FM-Haus Oy
Pellilänkolmiontie 8
31600 Jokioinen

“Haluamme lopettaa kertakäyttörakentamisen.”